(انتشارات اول و آخر ( چاپ و فروش کتاب معماری

خیابان اشرفی اصفهانی - خیابان مخبری - خیابان عدل جنوبی - خیابان شهید کاظمی - پلاک 22-تلفن 44457637-44409659-09121333634

کتاب نانو فناوری

کتاب نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان که توسط پروفسور محمود گلابچی استاد برجسته دانشکده معماری دانشگاه تهران، استاد نمونه دانشگاه‏های کشور و چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران با همکاری دکتر کتایون تقی‌زاده و احسان سروش‌نیا تالیف گردیده است به عنوان کتاب برگزیده نوزدهمین دوره جایزه کتاب فصل معرفی شد.

مراسم معرفی کتاب نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان با حضور معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، مدیران جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، مسئولین خانه کتاب و جمع کثیری از اندیشمندان، محققان، اساتید دانشگاه و نویسندگان برگزار گردید.
پروفسور محمود گلابچی طی سخنانی در این مراسم انتشار کتاب نانوفناوری در معماری و مهندسی ساختمان بر اساس آخرین دستاوردهای علمی در جهان را اقدامی در جهت ارتقای دانش مورد نیاز جامعة معماری و مهندسی و نیز دانشجویان و دانش‏آموختگان این رشته‏ها در زمینة فناوری نانو و استفاده‎های عملی از آن در معماری و مهندسی ساختمان دانست.


فصل‎های اولیه این کتاب شامل مطالب گسترده‎ای در زمینه تعریف نانوفناوری، تاریخچة فناوری نانو و مفاهیم بنیادین نانو می‎باشد. کاربرد نانومواد در ساختمان، سطوح خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده، نانوشیشه‌ها، نانوپوشش‌ها، نانوعایق‌ها، فناوری نانو و بتن در فصل‌‎های بعد به‎تفصیل بیان شده اند. فصل‎ها میانی کتاب به فناوری نانو و مواد پایه‌سیمانی، فناوری نانو و فلزات، نانوفناوری و تأسیسات ساختمان، نانوفناوری و انرژی، پایداری و محیط زیست‌، سطوح ضد باکتری و ضدمیکروب‎ اختصاص دارد. در آخرین فصول کتاب پارچه‌ها و غشاهای نانوبنیان، تصفیه‌کننده‌های نانو، فناوری نانو و چوب، مصالح خودترمیم‌شونده، مواد هوشمند و حس‌گرهای نانوبنیان مورد بحث و بررسی واقع شده‏اند. کتاب علاوه بر شش پیوست در زمینه دانش نانو و نانومواد، دارای واژه‌نامه فارسی به انگلیسی و نیز واژه‌نامه انگلیسی به فارسی جامعی در زمینه نانو و نمایه (فهرست موضوعی) می‎باشد.
فصل های مختلف کتاب و ضمائم آن عبارتند از:
فصل نخست: سیر تحول مصالح و ساختمان‌سازی
فصل دوم: نانوفناوری چیست؟
فصل سوم: تاریخچه فناوری نانو
فصل چهارم: مفاهیم بنیادین نانومواد
فصل پنجم: نانومواد در ساختمان
فصل ششم: سطوح خودتمیزشونده و آسان‌تمیزشونده
فصل هفتم: نانوشیشه‌ها
فصل هشتم: نانوپوشش‌ها
فصل نهم: نانوعایق‌ها
فصل دهم: فناوری نانو و بتن
فصل یازدهم: فناوری نانو و مواد پایه‌سیمانی
فصل دوازدهم: فناوری نانو و فلزات
فصل سیزدهم: نانوفناوری و تأسیسات ساختمان
فصل پانزدهم: نانوفناوری، انرژی و پایداری زیست‌محیطی
فصل چهاردهم: سطوح ضد باکتری و میکروب کش
فصل شانزدهم: پارچه‌ها و غشاهای نانوبنیان
فصل هفدهم: تصفیه‌کننده‌های نانو
فصل هجدهم: فناوری نانو و چوب
فصل نوزدهم: مصالح خودترمیم‌شونده
فصل بیستم: مواد هوشمند و حس‌گرهای نانوبنیان
فصل بیست‌ویکم: سخن آخر
شش پیوست در زمینه دانش نانو
واژه‌نامة فارسی به انگلیسی
واژه‌نامة انگلیسی به فارسی
نمایه (فهرست موضوعی)
در انتهای هر فصل نمونه‌های عملی و پروژه‌هایی که در آن‌ها از مواد و مصالح نانوبنیان استفاده شده، به‌عنوان مطالعة موردی توضیح داده شده است تا خواننده با نمونه‌های عینی و زمینه‌های کاربردی مصالح نانو آشنا شود. 40 پروژه که همگی پس از سال 2000 میلادی اجرا شده و در زمرة پیشرفته‏ترین ساختمان‌های جهان در زمینه نانو بشمار می‏روند به‌عنوان مطالعة موردی در انتهای فصول کتاب معرفی شده‌اند. بیش از 700 تصویر رنگی کتاب، درک بهتر مفاهیم نانو و اطلاع از آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی در زمینة نانوفناوری را ممکن ساخته است.

+   پویا ریاضی خواه ; ۱۱:٠۸ ‎ق.ظ ; شنبه ٤ شهریور ۱۳٩۱

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir