(انتشارات اول و آخر ( چاپ و فروش کتاب معماری

خیابان اشرفی اصفهانی - خیابان مخبری - خیابان عدل جنوبی - خیابان شهید کاظمی - پلاک 22-تلفن 44457637-44409659-09121333634

فصلنامه «هنر معماری» منتشر شد.

شماره شانزدهم فصلنامه «هنر معماری» ویژه بهار 89 توسط موسسه هنر معماری قرن منتشر شدو در انتشارات اول و آخر موجود است.


 این شماره از فصلنامه «هنر معماری» که نشریه‌ای برای معرفی دیدگاه‌های نو در عرصه معماری، طراحی و معماری داخلی است، در بخش اول شامل گزارش اولین مسابقه طراحی داخلی هنر معماری بیانیه هیئت داوران این مسابقه و معرفی مفصلی از طرح‌های برگزیده شرکت کننده در مسابقه است.

این شماره از فصلنامه «هنر معماری» که نشریه‌ای برای معرفی دیدگاه‌های نو در عرصه معماری، طراحی و معماری داخلی است، در بخش اول شامل گزارش اولین مسابقه طراحی داخلی هنر معماری، بیانیه هیئت داوران این مسابقه و معرفی مفصلی از طرح‌های برگزیده شرکت کننده در مسابقه است.
در بخش «طراحی و معماری داخلی» این فصلنامه تخصصی، مقاله‌‌ای با عنوان «خانه کارنگی هیل» منتشر شده است که اختصاص به معرفی خانه‌ای در نیویورک دارد که طراحان ایرانی، گیسو و مژگان حریری آن‌را طراحی کرده‌اند.

 مقاله دوم از همین بخش، به بررسی طراحی ساختمان پرادای توکیو اختصاص دارد و در مقاله بعدی، بخش سوم از مطلبی با عنوان «نورپردازی بی نقص» را می‌خوانیم که راه‌حل‌هایی الهام‌بخش برای طراحی اتاق‌ها ارائه می‌دهد. این مطلب شامل میان تیترهایی چون «کنتراست ایجاد کنید»، «حال و هوای فضاها را تعیین کنید»، «تغییر آمبیانس یک اتاق به‌وسیله نورپردازی» و «افزودن هیجان» به همراه نکات کلیدی بسیاری است که در خلال مطالب و عکس‌ها گنجانده شده است.

 در بخش «معماری» این فصلنامه نیز «مجموعه خانه عامری‌ها در کاشان» توسط مرضیه طبائیان و مهرو توحیدی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناس معماری در این دانشگاه، بررسی شده است.
این بررسی شامل بخش‌های «موقعیت قرارگیری بنا»، «تاریخچه ساخت بنا»، «حیاط‌های چندگانه بنا»، «بررسی معماری خانه»، «طرح مرمت خانه عامری‌ها» و «منبع» است.

در همین بخش از فصلنامه «هنر معماری» همچنین مقاله‌ای با عنوان «مکعب شیشه‌ای لئوناردو» منتشر شده است که در زیر عنوان آن می‌خوانیم: «گروه آلمانی 3deluxe یک پاویون یکپارچه با شخصیت دوگانه تکنولوژیک و هایپرناتورالیستی خلق کرده‌ است». این مکعب شیشه‌ای به تفصیل در این مقاله بررسی شده است.

بخش انتهایی فصلنامه نیز به «طراحی صنعتی» اختصاص دارد و شامل دو مقاله درباره «راکینگ چر روبی» طراحی شده توسط پویان مختارانی از شرکت پالیساندر و «ارو آرنیو» طراح مبلمان فنلاندی است.

 شماره شانزدهم فصلنامه «هنر معماری» همچنین فراخوان دومین مسابقه معماری داخلی و طراحی مبلمان هنر معماری را -که اولین دوره آن، سال گذشته توسط موسسه انتشاراتی هنر معماری قرن به مدیریت شهریار خانی‌زاد برگزار شد- در بر دارد.

شانزدهمین شماره فصلنامه تخصصی «هنر معماری» ویژه بهار 89 در 187 صفحه گلاسه رنگی در قطع رحلی، به تازگی و با قیمت 6000 تومان منتشر شده است.

+   پویا ریاضی خواه ; ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ ; یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir