(انتشارات اول و آخر ( چاپ و فروش کتاب معماری

خیابان اشرفی اصفهانی - خیابان مخبری - خیابان عدل جنوبی - خیابان شهید کاظمی - پلاک 22-تلفن 44457637-44409659-09121333634

انتشار کتاب "باغ شازده"

محمد منصور فلامکی رییس انتشارات فضا، مولف و ناشر کتاب‌های تخصصی معماری و مرمت، از انتشار دو کتاب «پیدایی معماری نو» و «باغ شازده»  خبر داد. فلامکی درباره این کتاب ها گفت: این‌دو، کتاب‌های نسبتا حجیمی اند و هر یک تقریبا در 500 تا 600 صفحه تدوین شده‌اند. هر دو این‌کتاب‌ها تالیفی اند و مجموعه اطلاعات مفید و منظمی در آن‌ها گنجانده شده است.
وی ادامه داد: مجوز انتشار «پیدایی معماری نو» به تالیف سیروس باور و «باغ شازده» به تالیف عباس مسعودی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اخذ شده و مراحل چاپ آن‌ها در حال انجام است.
سیروس باور، مترجم کتاب «تاریخ معماری» اثر لئوناردو بنه‌ولو، چاپ شده توسط انتشارات دانشگاه تهران در سال 1353 است. وی ‌اکنون نیز  کتاب «تاثیر روح زمانه در روند معماری معاصر در ایران» را نیز در دست نگارش دارد.
وی مدرک دکترای معماری را در سال 1343 از دانشگاه فلورانس اخذ کرده و عضو هیات امنای انجمن مفاخر معماری ایران است.
نویسنده، در کتاب «باغ شازده» به بررسی ساختار باغ‌های ایرانی و به‌ویژه باغ شازده در ماهان کرمان می‌پردازد و بنای این باغ را از جنبه‌های مختلف معماری و نقش آب در آن، بررسی کرده است.
انتشارات فضا، کتاب دیگری با عنوان «اصل‌ها و خوانش‌ها در معماری ایرانی» تالیف محمدمنصور فلامکی را نیز در دست چاپ دارد.
 این انتشارات وابسته به موسسه فرهنگی - پژوهشی فضا از سال ۱۳۶۴ فعالیت خود را آغاز کرده و تا کنون حدود ۳۵ عنوان کتاب تخصصی در حوزه معماری، شهرسازی و مرمت آثار باستانی منتشر کرده است. مخاطب این کتاب‌ها اغلب پژوهشگران و دانشجویان رشته‌های معماری و شهرسازی اند.

+   پویا ریاضی خواه ; ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir