(انتشارات اول و آخر ( چاپ و فروش کتاب معماری

خیابان اشرفی اصفهانی - خیابان مخبری - خیابان عدل جنوبی - خیابان شهید کاظمی - پلاک 22-تلفن 44457637-44409659-09121333634

چاپ دوم "معماری معاصر ایران"

«معماری معاصر ایران» تالیف امیر بانی مسعود که در بهار ۸۸ توسط نشر هنر معماری قرن منشر شد، به  چاپ دوم رسید. این کتاب به بررسی تطبیقی تحولات و جنبش‌های معماری معاصر غرب با معماری ایران اختصاص دارد.این کتاب در انتشارات تول و آخر موجود است. 
محور اصلی بحث این کتاب نحوه مواجهه ایرانیان با عالم جدید و تاثیر آن در معماری ایران از دوره قاجار تا سه دهه بعد از انقلاب اسلامی است.
کتاب «معماری معاصر ایران» شامل هفده فصل است و مباحث مطرح شده در این فصل‌ها به پنج شاخه کلی «آشنایی ایرانیان با مباحث غربی در دوره قاجار شامل شکل‌گیری مدرنیته ایرانی در بستر اجتماعی و فرهنگی»، «معماری دوره قاجار»، «معماری دوره پهلوی اول»، «معماری دوره پهلوی دوم» و «معماری بعد از انقلاب اسلامی» تقسیم می‌شوند.
 مولف این کتاب امیر بانی‌مسعود، عضو هیات علمی دانشگاه تبریز است و پیش از این دو کتاب «پست مدرنیته و معماری: بررسی جریان های فکری معماری معاصر غرب» در سال ۸۷
و «تاریخ معماری غرب: از عهد باستان تا مکتب شیکاگو» در سال ۸۵ را توسط نشر خاک منتشر کرده است.
وی همچنین نویسنده مقالاتی چون «ارزش‌های پایداری در معماری ایران»، «نگاهی گذرا به میدان صاحب‌آباد تبریز» و «حمام‌های تبریز بر اساس نقشه‌های دوران قاجاریه» است که در مجلات تخصصی هنر منتشر شده‌اند.
چاپ اول کتاب«معماری معاصر ایران» تالیف امیر بانی مسعود در بهار ۸۸ توسط انتشارات هنر معماری قرن در قطع رحلی، در ۵۳۶ صفحه گلاسه، به صورت مصور و نیمه رنگی با صحافی نفیس در شمارگان ۲۰۰۰ نسخه چاپ در بازار نشر عرضه شده است.

+   پویا ریاضی خواه ; ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir