کتاب معماری اسلامی منتشر شد

کتاب «معماری اسلامی» با هدف آشنایی کلی دانشجویان و فعالان رشته و عرصه معماری با معماری اسلامی منتشر و روانه بازار نشر شد.

 

مؤلف کتاب معماری اسلامی اظهار داشت: در این کتاب سعی شده زمینه‌ای مناسب برای توجه به هویت و فرهنگ خودی در عرصه هنر معماری اسلامی فراهم ساخته تا ضمن شناخت و معرفی خصوصیات معماری اسلامی و مفاهیم نهفته در آن بتوانیم در راستای کشف مفاهیم و ارتقای این هنر در کشور و سازمان دهی ساخت و ساز ومعاری شهرها، گامی موثر برداریم.
حبیب مهابادی گفت: این کتاب در سه فصل با موضوعاتی همچون آشنایی با معماری اسلامی، تحلیل و تعریف معماری اسلامی و ساختمان‌های مربوط به معماری اسلامی منتشر و شامل مقدمه‌ای بر شکل‌گیری و عناصر اصلی و تزیینی معماری اسلامی در فصل اول، تعریف و تحلیلی بر معماری اسلامی برای درک و شناخت بهتر معماری اسلامی و تمایز آن با دیگر آثار مشابه در فصل دوم و آشنایی با ساختمان‌های مربوط به معماری اسلامی در فصل سوم است.
این مؤلف و مدرس ورامینی علوم و هنر معماری تصریح کرد: چاپ نخست این کتاب که حاصل تجربیات علمی و آموزشی چند ساله اینجانب است، در سال جاری در تیراژ 5 هزار نخست توسط انتشارات هدف سبز و با قیمت 35 هزار ریال منتشر و روانه بازار نشر شده است.
حبیب مهابادی دانش آموخته کارشناسی معماری و مدرس مراکز فنی و حرفه‌ای شهرستان ورامین است و تاکنون کتابی مشترک از ایشان با عنوان «نقشه کشی ساختمان مهارت فنی درجه یک (اتوکد)» جلد چهارم با همکاری عبیدالله جرجانی و نصیبه ضمیری افخم در سال 1385 منتشر شده است.

/ 1 نظر / 7 بازدید
محمد سرخه ای

سلام خسته نباشید... مهندس حبیب مهابادی استاده بنده هستند .‌.و حیف اون کتاب که منتشر نشد .. ولی من خودم این کتاب را از مهندس مهابادی هدیه گرفتم و واقعا عالیه میخواستم بپرسم دلیل منتشر نشدنش چیست ?